Contact us
easyDNA dan büyükbabalık testi edinin.

Akrabalık Testleri – Büyükbabalık DNA Testi

Büyükbabalık DNA Testi dedesi ve torunları arasında bioloyik ilişkiyi teyitetmek için kullanılır.  Bu testing kullanılma amacı çocuğun babası olması olası bireyin DNA testine katılımının sağlanmadığı durumlarda cocuk ile babası arasında genetil ilişkiyi tespit etmektir.

İki Farklı Tipte Büyükbabalık Testi Önerilmektedir

Ideal test yöntemi olarak önerimiz her çocuğun her iki büyükbabasınında teste katılmasını sağlamaktır. Böylece çocuğun her iki dedsinin DNA profile karşılaştırılmış olur ve çocuğun DNA profili ile babasının DNA profile bu yöntemle karşılaştırılır.  Tüm bunlara ek olarak birde anne bireyin DNA profile karşılaştırılmak üzere teste eklenir ise sonuç dahada güçlenecektir.

İkinci seçenek olarak önerimiz dedelerden bir tanesinin teste katılımı sağlanamıyor ise tek büyükbaba DNA analiziyle bu test yapılabilmektedir fakat sonuçun kesinliği konusu güçlü değildir. Sonuçları güçlendirmek için eğer analize tek büyükbaba katılabiliyor ise mutlaka anneden alınan.  Rnek ile sonucun doğruluğu pekiştirilmelidir. Analiz sonuçları örnekler laboratuarımıza ulaştıktan sonra 5 -7 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.=

 

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.