Contact us
DNA Kardeşlik Testlerinizi easyDNA Türkiyeden sağlayabilirsiniz.

Kardeş DNA Testi

Kardeş DNA testi (Sibling DNA Test) Kardeş olduklarına süpheleri olan iki birey arasındak genetik kardeşlik bağını doğrulanması için tavsiye edilir. Bu genetik kardeşlik bağı doğrulaması yarı – kardeşlik tek ortak ebebeynden kardeşlik durumu  yada tam-kardeşlik aynı biyolojik ebebeynlerden kardeşlik durumunda yapılabilmektedir. Kardeşlik testi sonucu: kardeş olmaları olası iki birey arasındaki genektik bağı ( Yüzde oranı ile tanımlama) doğrulamakta yada hiçbir doğrulama yapmamaktadır. DNA Kardeşlik testi ebebeynlerden örnek toplanmaya gerek kalmadanda sadece kardeş olması olası iki bireyden alınan örneklerlede yapılabilmektedir fakat sonuçların doğruluğunu dahada sağlam temellere dayandırmak için bizim önerimiz kardeşlik testi yapıldığı durumlarda ebebeynlerden de örnekler almaktır (tercihen genellikle anneden alınmaktadır).

Standart DNA kardeşlik testi;  test katılımcılarından birinin erkek diğerinin bayan olduğu durumlarda STR analiziyle yapılmaktadır. Kardeşler arasındaki cinsiyet durumuna ve iddia edilen genetik ilişkiye bağlı olarak aşağıda belirttiğimiz diğer farklı test yöntemlerinide siz müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Bunlar:

Kardeşlik testine katılım gösteren kardeş olma olasılığı olan bireylerden her ikisininde erkek olması durumunda Y-Kromozom Testi önerilmektedir.  Bu test ile kardeşlerin aynı erkek soydan (aynı babadan) olup olmadıkları anlaşılmaktadır. Bu test hakkında daha fazla bilgi almak için Y – Kromozom Testi sayfasını ziyaret edin.

Kardeşlik testine katılım gösteren kardeş olma olasılığı olan bireylerden her ikisininde bayan olması durumunda X-Kromozom Testi önerilmektedir.  Bu test ile kardeşlerin aynı erkek soydan (aynı babadan) olup olmadıkları anlaşılmaktadır. Bu test hakkında daha fazla bilgi almak için X – Kromozom Testi sayfasını ziyaret edin.

Kardeşlerin aynı ortak anneden genetik bağı olup olmadıklarının belirlenmesi için mtDNA Testi önerilmektedir. Bu test cinsiyetleri aynı yada farklı olan kardeşler arasında ortak anneden genetik bağları olup olmadığı rahatlıkla belirlenebilmektedir. mtDNA Testi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

DNA Testlerimiz Hakkında Her Türlü Sorularınız ve Ücret Bilgisi İçin Ulaşabileceğiniz Telefon Numaramız 

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.