Contact us
easyDNA Türkiye’yi arayarak mtDNA Testinizi sipariş edin.

mtDNA Test (Anne soyu Testi)

MtDNA testi bayan bireylerin cocuklarına taşıdıkları Mitokondriyal DNA dizisi üzerinden yapılan genektik araştırmalardır.Bu test sayesinde iki yada daha fazla arasında anne soyuna bağlı olan genetik ilişki açığa çıkmaktadır diğer bir özellik ise kardeşlerin (erkek kardeşler veya bayan kardeşler) aynı biolojik anneden olup olmadıkları belirlenebilir. Erkek bireyler annelerinden kendilerine geçen Mitokondriyal DNA dizisini kendi çocuklarına taşıyamazlar.

MtDNA testi güvenilir bir test yöntemidir çünkü MtDNA dizisi atalardan çocuklarına hiç bir degişime uğramadan taşınmaktadır, buda demek oluyor ki nesillerden nesillere çok az değişikler ile aktarılan bir gendir. Bilinmesi gereken diğer bir önemli nokta ise mtDNA dizisi anne soydan kız çocukarında değişim göstermeden direct olarak taşınmaktadır. Anne ile çocuk arasında mtDNA tamamen aynıdır. Bu demek olur ki kadınların kuzen yada kardeş olabilmeleri yüksek ihtimallidir.

Bu testing sonuçları 19–20 iş günü içerisinde elinizde olacaktır. Alternatif olarak diğer DNA Akrabalık Testleri ile bilgi almak için tıklayınız.

DNA Testlerimiz Hakkında Her Türlü Sorularınız ve Ücret Bilgisi İçin Ulaşabileceğiniz Telefon Numaramız  

 
View below the complete list of services we offer.
Menu listing all you need to know about our services.